آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .

5 کار مهم که افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح انجام می دهند

موضوع : اخبار تبین

5 کار مهم که افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح انجام می دهند

اکثر افراد موفق چه در ایران و چه در خارج از کشور ، از ساعات اولیه صبح شان به خوبی استفاده می کنند. در این مقاله 5 ویژگی مشترک صبح افراد موفق را با هم بررسی می کنیم…

pb0155

ساعات اول صبح برای شما بهترین دوست است. دوست داشته باشید یا نه، استفاده از ساعات صبحگاه قبل از شروع کار ، کلید موفقیت و سلامت در زندگی است. بله ، سحرخیزی ویژگی مشترک بسیاری از مدیران ارشد، اشخاص تراز اول ، و دیگر افراد تاثیرگذار است. اکثر افراد موفق چه در ایران و چه در خارج از کشور ، از ساعات اولیه صبح شان به خوبی استفاده می کنند.
میدانم الان چه فکری میکنید؛ شما کارهایتان را شب راحت تر انجام میدهید . بر اساس بررسی های انجام شده ، شب کارها پیشرفت و سرعت چندانی ندارند اما سحرخیزها پیشروتر و کاراترند. بعلاوه ، کسانی که پیش از شروع کار ، زندگی شان را شروع میکنند ، بهتر زندگی میکنند.
بیایید 5 کاری را که موفق ها پیش از ساعت 8 صبح انجام میدهند با هم بررسی کنیم.

1- ورزش
اکثر کسانی که نرمش میکنند ، صبح ها این کار را انجام میدهند. یک نرمش ساده یا قدری پیاده روی و تمرینات کششی پیش از شروع کار ، انرژی بهتری برای کار به شما میدهد و احساس توانایی و شایستگی شما را افزایش میدهد. هرکسی بعد از یک مبارزه سخت از عهده یک دسته کاغذ برمی آید. تمرینات صبحگاهی ، احتمال مشکلات قلبی بعد از یک روز کار سنگین از بین میبرد. حتی اگر ساعت 5 صبح هنوز چشمتان باز نشده و برای یک تمرین پیاده روی هشیار نیستید ، سعی کنید 15 دقیقه زودتر بیدار شوید و در همان رختخوابتان به تمرینات کششی و نرمشی بپردازید. با این کار ، بدنتان بیدار میشود و برای کار روزانه آماده میشوید.موفقها در صبح

2- برنامه ریزی برای کارهای روز
با پیاده کردن اهداف و برنامه ها و کارهای روزانه تان روی کاغذ ، نیروی خود را مضاعف کنید. صبح بهترین زمان برای این کار است ، چرا که تنها فرصت آرام روز است که میتوانید در آن تمرکز کنید. صبح زود ، بهترین زمانی است که در آن میتوان به اولویت بندی کارهای روز پرداخت. همچنین میتوانید در این زمان ، میتوان بدون مزاحمت و حواسپرتی ، برای هر کاری زمان مشخصی را در جدول کارها تعیین کرد و مشکلات موجود را حل کرد. در حین برنامه ریزی ، سلامت ذهن خود را از یاد نبرید. برای هر چند دقیقه پیاده روی در اطراف ساختمان یا تمرینات تمرکز پشت میزتان ، 10 دقیقه به ذهنتان استراحت دهید. غذای سالم استفاده کنید. هر شب چند دقیقه وقت بگذارید و یک تنقلات سالم و مقوی برای روز بعدتان آماده کنید و با خود بیاورید.

3- صبحانه سالم بخورید.
همه ما بیرون دویدن از خانه با یک لیوان چای و معده خالی را تجربه کرده ایم. پشت میزتان نشسته اید و تمام حواستان به این است که ساندویچ فروشی نزدیک شما کی باز میکند! این اصلا خوب نیست. هر روز صبح ، زمانی را به تغذیه تان اختصاص دهید تا برای کارهای روزانه آماده شوید. با این کار ، به جای اینکه فکرتان مشغول دل ضعفه شود ، به کارهای در دستتان جمع میشود. صبحانه خوردن ، نه فقط برای سلامت جسم شما عالی است ، بلکه زمان خوبی برای ارتباط اجتماعی است. حتی پنج دقیقه صحبت کردن با همسر یا فرزندتان در حین خوردن صبحانه، قبل از بیرون رفتن از خانه روحیه شما را عالی میکند.

4- تصویر سازی ذهنی
این روزها ، درباره سلامت جسمی مان خیلی حرف میزنیم اما گاهی به سلامت روح مان بی توجهیم.
صبح زمانی عالی و فرصتی آرام برای این است که قدری در ذهن خودتان تمرکز یا تصویرسازی کنید. چند دقیقه وقت بگذارید و روزتان را تصویرسازی کنید و برروی موفقیت هایی که کسب خواهید کرد تمرکز کنید. حتی یک دقیقه تصویرسازی و تفکر مثبت ، به بهبود رفتار شما و تسلط به کارهای روزانه تان کمک میکند.

5- کارهای سنگین و سخت را در ابتدای روز انجام دهید.
همه ی ما آن کاری را که همیشه به تعویق می اندازیم میشناسیم. این کار همه روز پیش چشم ماست (یا همه هفته) تا زمانی که بالاخره آنرا با تعویق زیاد انجام بدهیم. این منبع قوی برای استرس زایی در تمام ساعات شماست. کار سخت و ناخوشایند را در ابتدای روز انجام دهید . بجای اینکه آنرا از صبح به ظهر و از عصر به فردا بیندازید ، همان اول روز آنرا از سر راهتان بردارید. صبح زمانی است که خوب استراحت کرده اید و سطح انرژی بالایی در آن دارید. پس توانایی بهتری در انجام کارهای سخت دارید. به این فکر کنید که روز شما خیلی راحت تر خواهد شد. همینطور که به سمت پایان روز میروید ، کارها راحت تر خواهد شد و به زمان استراحت و کارهای سبک میرسید.

اینها 5 ویژگی مهم صبح افراد موفق است ، امیدوارم شما هم با رعایت این 5 نکته صبح خوبی را برای خود رقم بزنید.

چه امتیازی می دهید؟
0 تا کنون ثبت شده است
تمام حقوق مادی و معنوی برای "سایت فرهنگی مذهبی تبین" محفوظ است و هر گونه کپی برداری و نشر مطالب مورد رضایت ماست . از خطاهای وجود آمده عذر خاهی میکنیم متاسفانه بعلت حمایت نکردن برخی مدیران خودخواه و هزینه های سنگین سرورها اطلاعات هاست از بین رفته است. گرافیک و طراحی : پارس تمز
از خطاهای وجود آمده عذر خواهی میکنیم متاسفانه به علت حمایت نکردن برخی مدیران خودخواه و بی مسئولیت و هزینه های سنگین سرورها اطلاعات هاست از بین رفته است.