سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / ایرانی‌ها پارسال چقدر خوراکی خریدند؟ + واکنش ترامپ به سفر رهبر کره‌شمالی به چین – تبین سایت فرهنگی اجتماعی

ایرانی‌ها پارسال چقدر خوراکی خریدند؟ + واکنش ترامپ به سفر رهبر کره‌شمالی به چین – تبین سایت فرهنگی اجتماعی

خبرگزاری ایسنا: بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، در سه فصل اول پارسال، هزینه مصرف خانوار ایرانی به قیمت‌های جاری معادل ۴۷۴ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان بوده است که نسبت به ۹ ماهه نخست سال قبلش ۱۶

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران هزینه مصرف نهایی خانوار به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶ معادل ۱۹۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبلش ۷.۲ درصد رشد کرده است.

هزینه غیرخوراکی‌ها هم معادل ۳۵۳ هزار و ۴۵۹ میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبلش ۱۶.۲ درصد رشد کرده است.

خبرگزاری ایسنا: بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، در سه فصل اول پارسال، هزینه مصرف خانوار ایرانی به قیمت‌های جاری معادل ۴۷۴ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان بوده است که نسبت به ۹ ماهه نخست سال قبلش ۱۶.۶ درصد رشد کرده است.

از این میزان هزینه مصرف خوراکی‌ها به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ معادل ۳۹ هزار و ۸۵۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به ۹ ماهه سال ۱۳۹۵ معادل ۴.۱ درصد رشد کرده و هزینه مصرف غیر خوراکی‌ها ۱۵۲ هزار و ۹۵۶ تومان بوده که آن هم نسبت به مدت مشابه‌اش ۸.۱ درصد رشد کرده است.

همچنین از کل هزینه‌ی خانوار، هزینه گروه خوراکی‌ها معادل ۱۲۱ هزار و ۷۹ میلیارد تومان بوده است که نسبت به ۹ ماهه سال قبلش ۱۷.۹ درصد رشد کرده است.

——————-

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور آمریکا در پیام‌های توئیتری درباره سفر اخیر رهبر کره شمالی به چین اظهارنظر کرد.

دونالد ترامپ در توئیت اول خود نوشت: «طی سال‌ها و در دولت‌های بسیاری، همه می‌گفتند برای صلح و خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، حتی یک احتمال کوچک هم وجود نداشت حالا اما فرصت خوبی وجود دارد که کیم جونگ اون کاری را که برای مردمش و بشریت درست است، انجام دهد
دونالد ترامپ در توئیت اول خود نوشت: «طی سال‌ها و در دولت‌های بسیاری، همه می‌گفتند برای صلح و خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، حتی یک احتمال کوچک هم وجود نداشت حالا اما فرصت خوبی وجود دارد که کیم جونگ اون کاری را که برای مردمش و بشریت درست است، انجام دهد. آماده دیدارمان هستم».

این توئیت‌ها در حالی منتشر شده که وزارت خارجه چین اعلام کرد، رهبر کره شمالی در سفر اخیر خود به پکن و در دیدار با رئیس‌جمهور چین وعده هسته‌ای‌زدایی شبه جزیره کره را مطرح کرده است.

خبرگزاری دولتی کره شمالی اما با انتشار خبر سفر کیم جونگ اون به چین، هیچ اشاره‌ای به وعده رهبر این کشور برای خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره و یا حتی نشست احتمالی وی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه می نداشت.

او نوشت: «شب گذشته پیامی از شی جین پینگ(رئیس‌جمهور) چین دریافت کردم که گفته بود دیدارش با کیم جونگ اون خیلی خوب پیش رفت و اینکه کیم آماده دیدار با من است. به موازات این تحولات، متاسفانه فشار و تحریم‌های حداکثری(آمریکا و متحدانش) باید به هر قیمتی حفظ شوند».

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت دوم خود در این باره، از تماس تلفنی اخیر همتای چینی او درباره سفر رهبر کره شمالی خبر داد؛ خبری که پیشتر کاخ سفید هم آن را در بیانیه‌ای مطرح کرده بود.

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور آمریکا در پیام‌های توئیتری درباره سفر اخیر رهبر کره شمالی به چین اظهارنظر کرد.

درباره ی back120

همچنین ببینید

یخبندان در ارتفاعات گیلان – تبین سایت فرهنگی اجتماعی

خبرگزاری مهر: کارشناس هواشناسی گیلان از بروز پدیده یخبندان در ارتفاعات استان برای صبح فردا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *